prsa

Prsa prochází v období těhotenství a kojení řadou změn. Během těhotenství se díky váhovému přírůstku a také vytváření mateřského mléka velmi zvětší, během kojení prsa dostanou také pořádně zabrat. Jakmile období kojení skončí, tak se ňadra vyprázdní a do původního stavu se již nevrátí, jsou povislá. Pokud maminka častěji kojila na jedno prso, může se stát, že se bude potýkat také s asymetrií. Ale nezoufejte! Pokud se s touto změnou nechcete smířit a úprava prsou vám pomůže cítit se atraktivněji, je tu ještě možnost modelace prsou, která vám od těchto potíží může ulevit.

prsa

O modelaci prsou

  • Před zákrokem vás čeká konzultace, na které se dozvíte, jaký bude průběh nákroku, také vás lékař upozorní na možná rizika a nastíní vám potenciální výsledek operace. Lékař s vámi také probere motivaci k danému zákroku, zhodnotí celkový zdravotní stav a zjišťuje, zda existují nějaké dědičné zátěže k tomuto estetickému problému. Bezprostředně před zákrokem vás čeká ještě předoperační vyšetření.
  • Zákrok obvykle trvá asi dvě hodiny a provádí se v celkové anestezii.
  • Lékař odstraní přebytečnou kůži a tkáň, jež jsou zodpovědné za povislost prsou. Upraví se také poloha prsních dvorců.
  • Po operaci je obvykle nutná alespoň jeden den hospitalizace a následně dva měsíce klidového režimu. Klidový režim znamená nezvedat těžké věci a vyvarovat se jakékoli větší fyzické námaze. Elastickou modelační podprsenku je třeba nosit také minimálně dva měsíce po operaci.
  • Stehy se obvykle odstraňují asi dva týdny po zákroku.
  • Díky modelaci se vaše prsa opět pozvednou a získají lepší, žádoucí tvar – celkově se zlepší vzhled vašeho poprsí a tím i vaše sebevědomí.
  • Tento zákrok samozřejmě nezamezuje působení gravitace, efekt tedy není trvalý.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno