V západním světě, kde jsou standardy krásy poměrně striktně dány (a útočí na nás ze všech stran) je těžké nesnažit se neustále hnát za štíhlým „dokonalým“ tělem. Přemýšlela jste ale někdy nad tím, proč jsou některé ženy štíhlé od přírody, bez ohledu na to, co sní a další se za žádných okolností nemohou zbavit jediného kila navíc?

Média a ženské časopisy nám totiž neříkají celou pravdu. Píší o zázračných dietách, ale už se nezmiňují o následcích takových hazardů se zdravím. Tak jako nejsme všechny stejně vysoké, nemáme stejné vlasy, oči, uši ani nos, zkrátka nemůžeme být všechny stejně „štíhlé“. Je potřeba se smířit s tím, že přestože některé ženy jsou „kost a kůže“, vy nikdy nemusíte být jedna z nich. Což je v konečném důsledku dobře, protože jak nudný by byl svět, kdybychom byly všechny stejné?

To, že nikdy nebudete mít nohy až do nebe, nebo ploché břicho, ovšem neznamená, že své tělo nemůžete dostat do fáze, která je mu přirozená a ve které se cítíte a vypadáte nejlépe. Jak takové rozpoložení poznat?

Tak především, zapomeňte na hubnutí a zapomeňte na veškeré diety nebo vážení. Přehodnoťte svůj vztah k jídlu i svému tělu a soustřeďte se hlavně na zdravotní stránku. Jezte to, co vám nejen chutná, ale co je také dobré pro vaše tělo. Myslete na dostatek živin i čisté vody a nedovolte sama sobě „přejídat se ze smutku nebo stresu“. Také se pravidelně hýbejte – tancujte nebo choďte, zkrátka dělejte to, co vás bude nejvíce bavit. Začněte si svého těla více vážit a dávejte mu to, co právě potřebuje.

Uvidíte sama, že po nějaké době se vaše tělo přirozeně dostane na váhu, která mu bude přirozená.

Více článků najdete na portálu mamci.cz  

6 KOMENTÁŘE

  1. Protože žerou a pohyb žádný. A myslí si jaké jsou hvězdy. Velký bič a malej dvůr, to platí i pro muže. Takovým bych zvednul zdravotní pojištění, protože pojišťovny stojí velké peníze.

  2. V „západním světě“? Kde konkrétně máte na mysli, že tam chodí po ulici štíhlí lidé? V Německu? V Anglii? V USA? – no to už vůbec ne. Štíhlí lidé jsou na jihu – v Černé Hoře, v Albánii, v Chorvatsku.

  3. Každý může něco zhubnout Stačí se hýbat a neprezirat se Nikdo nemusí být jako almara Většina obézních lidí To nemá z nemocí ale z konzumace . Jsme jeden z n ejtlustsich národů a máme už i obézní děti Stačí se podívat v obchodech na narvané nákupní vozíky A čím tlustejsi tím plnejsi vozík !

    • Podívejte se třeba do Anglie jaký je to vyžraný národ a pak teprve můžete plácat který národ je obézní

    • Paní Marie, až budete mít např. 3 děti, budete bydlet na vesnici , kde není obchod, tak budete také tlačit plný košík, když půjdete 1x za týden nakoupit.

    • Já si dovolím trochu oponovat. Předem ale chci říci, že já nejsme tlustý, jsem spíš hubený (tedy to co budu psát nebude obhajoba nějakého tlouštíka). Tedy k věci: Já se domnívám, že v dnešní době, kdy obezita je naprosto diskvalifikující ve vnímání jedince jako sexuálně atraktivního, je naprosto nepředstavavitelné, že by obezita byla následkem vlastního vědomého chování. Když to zjednoduším, tak nikdo nechce být tlustý, protože nkdo nechce být vnímán asexuálně. Já jím 2 teplé obědy denně, snídaně jsou pro mě zbytky od oběda, klidně i kachna ve 4 ráno, večeře vejce, párky, sýry, klidně si dám večeři i 3 krát v průběhu večera, není vyjímka, že žeru i ve 2h ráno, když mám prostě chuť, resp. hlad. Pohybu mám spíš méně, než více a vážím 75kg, někdy mě i lidé podezřívají, že nám co jíst! A teďka mi řekněte, jakto, že nemám 200kg? Já to nevím, ale usuzuji z toho, že ten kdo má 200kg to z jídla tedy mít nebude. Je to hlavně genetika. A lidé, co jsou tlustí i při dietách a snaze sportem zhubnout, jsou prostě chudáci. Doživotně se musí držet zkrátka a stejně je má okolí za přežírače, kteří se jen vykrmují a válí se na posteli.

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno