Hry na zahradu: Samozřejmě chápeme, že všichni zahradu nemáte, ale některé z následujících her se dají hrát i doma. Takže se pusťte do hraní, nejlépe i s dětmi, ať aspoň na chvíli zapomenete na negativní události kolem vás.
Cesta za pokladem
Je to taková minibojovka na zahradě. Prostě schováte poklad a pomocí šipek a úkolů k němu musíte děti šikovně navést, aby ho našly. Šipky mohou být nakreslené křídou nebo vyskládané z dřívek či kamínků v trávě. Úkoly mohou být sportovní (vyskoč, udělej 10 dřepů), hudební (zazpívej písničku), matematické (počítání), anglické (slovíčka – co je na zahradě).
Střílení nerfkou do PETlahví
Děti mají rády biatlon. Uspořádejte jim na zahradě biatlonové střílení. Střílet můžete z nerfky, je to nejbezpečnější. Střídejte střelbu vleže (na podložce) a vestoje. Počítejte jim body.
Hod na cíl
Může se odehrávat s čímkoliv na cokoliv. Třeba házejte tenisákem do kbelíku. Pokud máte na zahradě vysoké stromy, můžete házet i na kmen stromu (tenisákem, šiškou). Chcete-li si s tématem více vyhrát, nakreslete postavičku na velký karton, vystřihněte jí velká ústa a trefujte se míčkem do nich.
Pocitový chodníček
Máte-li dost času a trochu fantazie, připravte pro děti pocitový chodníček. Je to chodníček z různých materiálů, po kterém se chodí naboso a poslepu, a děti mají za úkol přijít na to, po čem zrovna chodí. Na pocitový chodníček můžete dát šišky, kamínky, větvičky, písek, zeminu, vlastně cokoliv, co nebude ostré nebo jinak nebezpečné.
Badminton
Dvojhru nebo čtyřhru v badmintonu si můžete v klidu zahrát na větší zahradě. Nemusíte ani napínat síť. Stačí lehce označit hřiště a snažit se udržet badmintonový košíček co nejdéle ve vzduchu. POZOR: Nesmí foukat vítr.
Fotbal
Zase se jedná o hru, při které můžete improvizovat. Nemáte skutečné branky? Nevadí. Udělejte si provizorní ze dvou cihel apod. Na hru byste měli být aspoň 4, abyste si mohli přihrávat.
Více článků najdete na portálu mamci.cz