žena

Tonery na pokožku a obličej jsou velmi užitečné pro zdravé, přirozené ošetření pokožky, protože mohou vyvážit pH pokožky a pomáhají jí léčit se. Náš toner je složen z převážně příznivých složek, jako jsou antioxidanty a zvlhčující látky.

Růžová voda je vyrobena z růžových okvětních lístků a je vedlejším produktem růžového esenciálního oleje; jeden z největších důvodů, proč si přejete vyrobit vlastní, je to, že většina tonerů na trhu dnes obsahuje alkohol a konzervační látky, které poškozují pokožku. Vytváření vlastních pomůže nejen zdravější kůži, ale také vám ušetří peníze!

Recept na růžový toner na obličej

Příprava vám zabere asi jen 5 minut a skládá se z jednoduchého smíchání všech položek.

Ingredience:

  • 4 lžíce růžové vody (nechte okvětní lístky růží naložit aspoň týden ve vodě),
  • 2 lžíce extraktu z vilínu,
  • 1 lžička jablečného octa,
  • 5-10 kapek esenciálního oleje z růží,
  • 5 kapek čajovníkového esenciálního oleje,
  • 5 kapek levandulového esenciálního oleje (nebo jiného oleje, který vám voní).

Příprava:

  • V malé míse smíchejte růžovou vodu, vilín, ocet, olej z růží, čajovníkový a levandulový olej,
  • Prošlehejte metličkou.
  • Přemístěte směs do malé lahvičky se sprejem.
  • Pokud chcete použít, jednoduše vyčistěte svůj obličej, poté zavřete oči a nastříkejte si na něj připravený levandulový toner.

Použité ingredience a jejich význam

Růžová voda

Růžová voda působí protizánětlivě. Zklidňuje kůži a má bohatý zdroj antioxidantů, které mohou pomoci posílit kožní buňky a regenerovat kožní tkáň. Je to také skvělá volba pro citlivou pleť.

Vilín

Vilín obsahuje přirozené adstringentní vlastnosti a může napomoci utažení pokožky a poskytuje mladší vzhled. Hledejte verzi bez alkoholu, protože alkohol může vysušovat kůži.

Jablečný ocet

Jablečný ocet pomáhá odstraňovat bakterie tvořící mrtvou pokožku díky kyselině jablečné, kterou obsahuje, což je přírodní exfoliant. Obsahuje také přírodní antibakteriální vlastnosti, díky čemuž je pokožka čistá a jasná.

Esenciální olej z růží

Olej z růží obsahuje složky, které pomáhají proti stárnutí. Obsahuje esenciální mastné kyseliny, a když se tyto mastné kyseliny, také známé jako vitamin F, absorbují skrze kůži, velmi prospívají regeneraci buněčné membrány a tkání.

Esenciální olej z čajovníku

Esenciální olej z čajovníku je skvělý, protože pomáhá snížit akné a jizvení z akné.

Levandulový esenciální olej

Levandulový olej má relaxační vlastnosti a schopnost pomáhat s akné, ale pomerančový olej je další možností, pokud chcete osvěžující citrusovou vůni.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno