pomeranč

Jemná exfoliace obličeje je skvělý způsob, jak se zbavit mrtvých kožních buněk a dosáhnout tak mladistvé záře. A to je přesně to, co vám následující růžový peeling poskytuje. Nabízí hloubkové čištění, které je velmi potřebné vzhledem k environmentálním toxinům, kterým se denně vystavujeme. Tento proces čištění pomáhá snížit tvorbu bakterií, které se dostávají do pórů pokožky. Když k tomu dojde, mohou způsobit, že kůže je nezdravá a dokonce se může vytvořit nežádoucí zánět.

Důležitost složek v peelingu

Exfoliace je užitečná, ale pouze pokud používáte správné složky. Vytvoření vlastního kosmetického přípravku na obličej je pro kůži mnohem snadnější a mnohem lepší než peelingy, které si můžeme koupit v obchodech. I když nám slibují, že jsou ekologické, nemáme nikdy jistotu, že tomu tak skutečně je. Chcete-li se vyhnout nežádoucím chemikáliím, připravte si vlastní peeling s přírodními přísadami, jako je kokosový olej, med a pomerančový esenciální olej. Pojďme na to!

Domácí pomerančový peeling

Příprava i aplikace vám zaberou okolo 20 minut.

Ingredience:

  • 2 lžíce kokosového oleje,
  • 1 lžička medu,
  • 4 lžíce třtinového cukru,
  • 6 kapek pomerančového esenciálního oleje,
  • 6 kapek čajovníkového esenciálního oleje.

Příprava:

  • V malé misce smíchejte med a kokosový olej.
  • Přidejte cukr a dobře promíchejte (krystaly jsou žádoucí, působí jako exfoliační činidlo).
  • Nakonec přidejte také esenciální oleje.
  • Všechno dobře promíchejte.
  • Skladujte na chladném a tmavém místě.

Použití:

Řádně vyčistěte svou pokožku. Jakmile jste vyčistili pokožku, jemně ji vysušte. Poté lžičkou nebo špachtlí naneste trochu peelingu (nikdy nepoužívejte prsty, abyste nevnesli bakterie do nádoby s peelingem) na obličej. Nepoužívejte příliš blízko očím. Abyste minimalizovali jakýkoli nepořádek, provádějte toto ve sprše nebo nad umývadlem. Jakmile zakryjete obličej a krk, nechte na několik minut působit. Poté promasírujte pleť krouživými pohyby – netlačte. Poté jemně opláchněte teplou vodou. Vyčistěte pokožku. Použijte kousek kokosového oleje na hydrataci pokožky. Opakujte dvakrát týdně.

Ingredience a jejich význam

Kokosový olej

Kokosový olej nabízí úžasné antimykotické a antimikrobiální vlastnosti, které pomáhají udržovat pokožku čerstvou a bez bakterií a přispívají k hydrataci pokožky.

Med

Med pomáhá léčit kůži. Pomáhá udržovat pokožku měkkou a pružnou, protože pomáhá zadržovat vlhkost, což je nutností pro zdravou pleť.

Třtinový cukr

I když konzumace velkého množství cukru není vhodná pro vaše tělo, jeho použití do tohoto receptu ano. Právě díky třtinovému cukru se zbavíte mrtvých kožních buněk. Doporučujeme třtinový cukr, protože je měkčí, což je lepší volba pro obličej. Cukr je také přirozený zvlhčovač, což znamená, že pomáhá hydratovat pokožku. Cukr je také přirozeným zdrojem kyseliny glykolové, která se běžně používá k léčbě suché pokožky, poškozené sluncem a u stárnoucí kůže.

Pomerančový esenciální olej

Pomerančový olej je přirozeným antiseptickým a protizánětlivým činidlem. Pomáhá těm, kteří mají kůži náchylnou k akné, a podporuje absorpci vitaminu C a tvorby kolagenu – obojí je skvělá pro snížení účinků stárnutí.

Čajovníkový esenciální olej

Tea tree oil pomáhá zachovávat zdraví pokožky a pomáhá proti akné. Antibakteriální vlastnosti, známé jako terpeny, jsou velmi hojivé a mírné.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na