žena

Protože nemůžeme vidět dovnitř svého těla, pokožka často poskytuje první zřejmé známky stárnutí. Je známo, že při stárnutí se naše kůže se stává méně pružnou, což vede ke vzniku vrásek u většiny lidí. To první místo je právě okolí očí. V současné době je zdraví pleti závislé také na naší stravě. Avšak existují i jiné způsoby, jak pozitivně ovlivnit pokožku a vytvořit krásnou záři a méně vrásek, včetně níže uvedeného domácího očního krému s bambuckým máslem.

Jak zpomalit stárnutí?

I když se zdá, že nejlepším řešením je jednoduše nahradit oleje, které ztrácíme kvůli stárnutí a volným radikálům, není to tak snadné. Stárnutí kůže je komplexní biologický proces ovlivněný kombinací faktorů, jako je genetika, buněčný metabolismus, hormonální a metabolické procesy, stejně jako chronická expozice světla, znečištění, ionizující záření, chemické látky a toxiny. Dohromady tyto faktory vedou k progresivním změnám v každé vrstvě pokožky, stejně jako ke změnám vzhledu kůže, zejména na oblastech pokožky vystavené slunci.

Proč vznikají vrásky?

Jemně vrásčitá a suchá, stará kůže, zejména v oblasti očí, je velmi častá kvůli letům využívání pokožky a vystavování jí různým vlivům. K tomu dochází z důvodu postupné ztráty elasticity kůže, která je součástí příčin pomalejšího uzdravení u starších dospělých.

Co konkrétně může pomoci snížit vrásky kolem očí?

Snížený kolagen typu VII, často způsobený sluneční expozicí, může přispívat k vráskám oslabením vazeb mezi dermis a epidermis, jak stárneme. A kvůli ztrátě kolagenu začíná starší kůže vypadat nepravidelně a dezorganizovat tím, že zvyšuje počet vrásek a méně pevných oblastí pokožky, zejména na obličeji a kolem očí.

Je známo, že celkový obsah kolagenu na jednotku plochy povrchu pokožky klesá přibližně o 1 procento ročně. Tři základní konstrukční prvky dermis – kolagen, elastin a glykosaminoglykany (GAG) – už byly středem pozornosti nejvíce protistárnoucích výzkumů týkající se kůže a zahrnující krémy proti vráskám a různá plniva, které můžete najít u dermatologa.

Domácí oční krém

Nakonec je základem každé přirozené rutiny péče o pokožku dosažení zdravé, hladké, bezvadné, průsvitné a pružné pokožky. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků a vyhnout se toxickým chemikáliím, které se vyskytují ve většině komerčních produktů, zvažte vytvoření domácího očního krému.

Příprava vám zabere asi 15 minut.

Ingredience:

  • 10 kapek frankincense (kadidlový) esenciálního olej,
  • 30 ml aloe vera gelu,
  • 30 g bambuckého másla,
  • 30 g kokosového olej,
  • ½ lžičky tekutého vitamínu E.

Příprava:

  • Smíchejte všechny ingredience dohromady.
  • Pokud je potřeba (v chladnějších měsících, kdy je kokosový olej tuhý), můžete nejprve rozpustit kokosový olej s bambuckým máslem a poté přidat ostatní ingredience.
  • Poté, co vše promícháte,přeneste do malé, vzduchotěsné nádoby.
  • Používejte každé ráno a večer kolem očí.

Použité ingredience a jejich význam

Vzhledem k tomu, že přírodní oleje jsou čisté a neobsahují toxické přísady, mohou být absorbovány bezpečně a účinně – pomáhají vaší pokožce a okolí vašich očí zadržovat vlhkost a tím snižují vzhled vrásek. Funguje tak, že umožňují živinám a bílkovinám v éterických olejích, jako je frankincense olej, aby podpořily regeneraci buněk.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na