Zdroj foto: viveresani.club

Pomerančová pokožka (celulitida) asi není to, co bychom chtěly ukazovat. Odhalte dokonalé nohy v krátké sukni a sexy zadeček v bikinách ještě letos!

Nad celulitidou se (ne)dá vyzrát stoprocentně

Úplně stoprocentní léčba celulitidy tak trochu neexistuje. Existují však metody, které dokážou zázraky a v kombinaci s anticelulitidními krémy je pak výsledek ohromující. Začněte ještě dnes a pochlubte se dokonalým pozadím už tuto plavkovou sezónu!

Co je celulitida a jak vzniká

Celulitida jako naschvál postihuje především ženy. Objevuje se téměř u sedmi z nás ze sta a výjimkou nejsou ani štíhlé ženy. Muže postihuje samozřejmě také, ale ti ji ve valné většině neřeší. Pomerančovou kůží trpí tělo, které není schopné efektivně spalovat tuky. Zvětšené tukové buňky obsahují mnoho nestrávených toxinů, co značí nesprávnou funkci lymfatického systému, který je nezvládá z těla pravidelně odvádět. Výskyt celulitidy je zcela individuální. Postihnout může paže, bříško, nejčastěji se však objevuje na stehnech a hýždích.

Vsaďte na pohyb i zdravou stravu

Pohyb ke zdravému životnímu stylu neodmyslitelně patří. Zvláště v případě, že máte sedavé zaměstnání. Dopřejte si proto každý den alespoň hodinu aktivního cvičení, do kterého rozhodně zapojte cviky na problémové partie, jako jsou dřepy, výpady a běh. Zaměřte se také na jídelníček. Minimalizujte přísun sacharidů, živočišných tuků i soli. Pestrý jídelníček bude vaše tělo bavit a navíc přísunem zeleniny a ovoce zhubnete přebytečná kila. Nekonečný boj s pomerančovou kůží zastaví také rostlinné bílkoviny, nenasycené mastné kyseliny a vydatná dávka vitaminu C.

Ve vodě je síla

Dostatečný přísun vody je dalším nezbytným krokem k eliminaci pomerančové kůže. Vyhýbejte se však sladkým limonádám s velkým obsahem sacharidů. Naopak se zaměřte na konzumaci minerální vody, ideálně bez bublinek. Správný pitný režim udává 2 – 3 litry vody denně. Dostatečným přísunem vody podpoříte lymfatický systém, který zajistí správné vyplavování škodlivin z těla.

Správná kosmetika je základ

Problémové partie si žádají pravidelnou kosmetickou péči v podobě promazávání a masírování. Pořiďte si kvalitní peeling, určený přímo na celulitidu. Krémy proti celulitidě mají obsahovat kofein, skořici  a L-arginin. AHA-kyseliny jsou prospěšné pro vyhlazení nerovností a jsou také nezbytnou složkou ozdravující léčby. Kosmetická studia pak zákazníkům nabízí anticelulitidovou nebo lymfatickou masáž.

Více článků najdete v dalších kategoriích na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na