NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vcestná placenta je komplikace v těhotenství. Jak probíhá porod?

Placenta je důležitým orgánem, slouží pro výživu dítěte, zásobení kyslíkem, odvod odpadních látek. Placenta je během těhotenství pečlivě sledována, lékaře zajímají především průtoky placentou. Je to odraz toho, zda je dítě dostatečně vyživováno a okysličeno. Pokud by docházelo k nedostatečné funkci tohoto orgánu, miminko by mohlo mít zpomalený vývoj a nižší váhu. Na konci těhotenství má placenta asi 500 g.

Zábavu pro děti nemusíte kupovat. Vyrobte jim zábavu doma.

Každý, kdo má děti, už zažil chvíle, kdy bylo potřeba děti zabavit. Pokud nechcete, aby proseděly den před počítačem nebo televizí, vyrobte jim věci pro domácí zábavu, levněji než z obchodu.

Kdy je dítě připravené na čtení a jak přípravě pomoci?

Fakt, zda dítě bude schopné v dohledné době číst, ovlivňuje úroveň zrání jeho centrální nervové soustavy (CNS). Pokud se domníváte, že zná-li písmenka, může rovnou začít číst, jste na omylu. Celý proces čtení je o mnoho složitější.

Častá chuť na sladké může znamenat nedostatek proteinu

Trápí vás častý pocit hladu a nemůžete se nabažit sladkých jídel? Dost možná vás trápí nedostatek proteinu!

Ketodietou k štíhlé postavě. Dieta je založená na výrazném omezení sacharidů

Aneb proč se vyhýbat sacharidům: Přemýšlíte, jak se zbavit posledních přebytečných kil? Vsaďte na tolik rozšířenou ketodietu. Nejde o žádné drastické mučení, naopak! Vaše chuťové buňky si budou užívat jen ty nejlepší jídla.

Vyvracíme mýty a pověry o úpravě ženského klína

Intimní úprava chloupků je předmětem módy a nesčetných diskuzí. Koluje o nich mnoho mýtů a pověr. Ať už jdete do hladka, necháváte si proužek nebo neděláte úpravu žádnou, je na čase vyvrátit všechny bajky, které mezi lidmi putují!

SIDS je Syndrom náhlého úmrtí kojence. Jaké jsou rizikové faktory, prevence,...

Velký strašák všech rodičů. Přichází zcela nečekaně a bez předchozího varování. Jedná se o smrt kojence, kterou nelze nijak medicínsky vysvětlit. Nejvíce případů je registrováno v prvních šesti měsících věku, obzvlášť mezi 2. a 5. měsícem. Ročně v Česku umírá na SIDS několik desítek kojenců.

Nezapomínejte být ženou a partnerkou i na mateřské dovolené

To, že se cítí muž po narození potomka upozaděný, bývá velmi častým důvodem rozpadu vztahu. Pro ženy je narození dítěte velká životní změna a mnohdy při získání role matky zapomínají na to, aby byly stále i ženou, milenkou a partnerkou pro svého muže. Je to pochopitelné, protože najít rovnováhu mezi jednotlivými rolemi nemusí být jednoduché, zvlášť v prvních měsících po porodu.

Císařský řez, jak probíhá a na co se připravit?

Počty císařských řezů jsou na vzestupu po celém vyspělém světě. Důvodem, proč musí být těhotenství ukončeno chirurgickým zákrokem je nepříznivá poloha plodu, mnohočetné těhotenství, nedostatek kyslíku miminka v děloze, velká váha miminka, dále ženy trpící chronickým onemocněním, které vylučuje rodit přirozeně, ale i nepostupující porod.  Na vině je i stále se zvyšující věk rodiček, mnohočetné těhotenství po umělém oplodnění.

Zapojte svou rodinu do velkého úklidu a udělejte si více času...

Každá žena chce mít svou domácnost krásnou a čistou. Jak ale skloubit vše dohromady, když máte práci, děti, domácí mazlíčky a také své koníčky a zájmy? Jednoduše! Do úklidu zapojte celou rodinu a za pomoc je odměňte. Sladce!