Nahá jóga je trend, který k nám dostává ze zahraničí. O co jde? Je to cvičení jógy bez oblečení. Možná se vám zdá pomyšlení na cvičící nahé tělo kontroverzní. Nahá jóga však dává namísto nahoty na odiv svobodě a naprostého uvolnění.

Naučíte se milovat své tělo

Nahá jóga je velmi populární v Americe. Že vás to nepřekvapilo? Možná vás ale překvapí fakt, že se rychlostí blesku šíří po celém světě. A oblibu si stále častěji získává i v Čechách. Nahá jóga posílí vaše tělo i mysl do správné kondice a navíc získáte maximální pocit svobody a uvolnění.

Nahá jóga zmírňuje stres a naučí se vnímat vaše tělo. To se vám u klasické jógy až tolik nepodaří. Rozvíjí se pozitivní vztah k tělu, zlepšuje se sexuální život a má blahodárný vliv na partnerský vztah. Nahá jóga má velmi pozitivní vliv na sexuální život především u žen. Díky cvičení bez oblečení si žena lépe uvědomí své tělo a jeho nedokonalosti. Naopak si začne všímat svých předností. Nahá jóga zkrátka nabízí neuvěřitelný pocit svobody, který posílí mimo jiné i imunitu.

Cvičení při svíčkách

Nahá jóga se od klasické jógy liší především v absenci oblečení, ale kromě toho člověk nevnímá příliš okolí kolem sebe. Naučíte se vnímat jen sebe a svůj dech. Na hodině Nahé jógy se cvičí ve tmě při svíčkách, které se postupně zhasínají. Nakonec je v místnosti naprostá tma.

Na cvičení můžete s oblečením

Ostýchavost je přirozená a proto není žádnou výjimkou, že na první nahou jógu si lidé s sebou berou klasické oblečení na jógu. Postupně se oblečení odkládá. Ostýchaví jedinci mohou počkat až na úplnou tmu. Před koncem jógy se zabalí do osušky. Při cvičení je místnost příjemně vyhřátá, nemusíte se bát nepříjemného chladu.

Zaměřte se na sebe a svůj dech

Při cvičení Nahé jógy byste se měla zaměřit především sama na sebe a ponořit se do vlastního nitra. Při cvičení v naprosté tmě může být problém zacvičit jednotlivé cviky tak, jak se patří, proto je Nahá jóga vhodná pro zdatnější jogíny.

Nahá jóga není novinkou

Cvičení Nahé jógy není žádnou novinkou. Už v dávných dobách mistři jógy cvičili nazí. Šaty při cvičení psychicky svazují a nedochází k naprostému splynutí těla s duchem. Proto se profesionálové už v dávných dobách přikláněli ke cvičení v Adamově rouše.

Nahá jóga se cvičí v menším počtu lidí, ve kterém vzniká příjemnější a komornější atmosféra. Cvičení v menší skupině umožní lepší koncentraci na sebe a své pocity a snáze se ponoříte sami do sebe. Nahá jóga nemusí být pro každého. Zkuste se poprat s počátečním studem a alespoň jednou ji vyzkoušejte. Rozhodně to stojí za to! Nahou jógu cvičí v České republice nejčastěji ženy od 18 do 60 věku.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1 komentář

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno