Introvert je člověk, který je rád sám a často mu velká společnost lidí nedělá dobře. Je to člověk, stejný jako my všichni ostatní, ale někdy se stává, že společnost na takové lidi kouká skrz prsty. Bohužel, někdo je dokonce nazývá i divnými jenom proto, že jsou jiní.

Samota, ne osamělost

Spousta lidí nerozumí faktu, že introverti mají rádi samotu. Nevadí jim, když se jdou projít někam sami a jsou jenom sami se sebou. Dokáží strávit víkend o samotě a například něco tvořit. To ale neznamená, že chtějí být osamělí. Každý člověk, ať už introvert nebo extrovert potřebuje nějaké přátele.

Nevynechávejte je ze svých plánů

Když si budete myslet, že váš kamarád je introvert a budete ho vynechávat ze svých plánů, tak mu bezpochyby ublížíte. To, že je někdo introvert neznamená, že je nemocný a že s vámi nechce jet na nějaký výlet nebo si večer zajít sednout do baru.

Neprojevují se

Pokud máte ve své skupině lidí introverta, pravděpodobně se hlasitě neprojevuje a tak máte občas pocit, že se nebaví, ale to nemusí být pravda. Introverti se neradi nějak projevují a přitahují na sebe pozornost, proto jsou většinou potichu. I tak se ale můžou bavit. Rádi poslouchají jiné lidi a přemýšlí o tom. Když se jich pak zeptáte, jak se bavili, můžou vám říct, že si to strašně užili, i když tak vůbec nevypadali.

Jsou věrní a rozdají se pro vás

Jestliže se s introvertem přátelíte, určitě jste už zjistili, že by se pro vás rozdali. Váží si každého přátelství a času, který spolu trávíte. Vždy vám budou stát po boku, protože jsou velmi loajální a dokáží oceňovat věci, které běžní lidé neoceňují. Už jenom proto jsou skvělými přáteli a partnery.

Berte introverty mezi sebe a nedělejte z nich někoho, kdo je nějak nemocný. Každý je nějaký, ale každý si zaslouží, abyste se k němu chovali nejlépe, jak umíte.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

7 KOMENTÁŘE

  1. Jsem melancholicky Samotar a ve svych 49letech mam jednoho opravdoveho Kamarada,je li opravdovy a on je,uplne to staci,neb jak napsal krasne jeden rusky klasik..“Kdyz clovek prestane pit a hrat karty,pochopi,ze zadne kamarady nema.“
    Krom toho mam bajecneho temer sestileteho krizence Rottweilera s Bernskym „salasnikem“ a v me dobrovolne Samote me utvrzuje me skromne samostudium nejen genialniho Schopenhauera..
    Miluji svuj klid,ci chcete li,svuj pravdive prozivany zivot,svou svobodu ignorujici vsudypritomny „socialni zebrik“ a opravdovou Samotu.. R.G.

  2. O mně taky. Je nás víc 🙂 Někdo holt pořád mluví a ani kafe mu samotnému nechutná a jiný si o světě přemýšlí, ale rád poslouchá okolí.

  3. Prví polovina na mě sedí,ale zase se nebojím projevit a nevadí mi být středem pozornosti, no asi jsem něco mezi 🙂

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno